Скулптор изработува импресивни човечки фигури од глина што се идеална копија на оригиналот

22 јануари 2020

Зад Инстаграм профилот @pandahappyed ќе наидете на неверојатно талентиран артист-скулптор од Кина, кој изработува реалистични мини човечки фигури од глина.

Благодарение на видеата што тој ги објавува на оваа социјална мрежа, светот посведочи на неговиот импресивен талент и уметноста што ја создава со своите раце.

Оригиналната идеја и реализација беа сосема доволно, инстантно да го освои светското внимание и да стане препознатлив по својата уникатна работа.

„Во моето слободно време, сакам да правам рачни изработки. Добар сум во изработка на предмети од мека глина. На некои пријатели им се допадна мојата работа па ми предложија да направам персонализирани мини фигури за нив. Па така ја стартував и мојата веб страна каде ги продавам моите рачни изработки од глина", пишува артистот на неговата веб страна.

Доколку сè уште сте немале прилика да ги погледнете неговите дела, ви пренесуваме дел од неговите објави на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onJan 14, 2020 at 8:10pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onJan 3, 2020 at 1:14am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onDec 5, 2019 at 11:52pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onOct 27, 2019 at 7:00pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onOct 12, 2019 at 5:40am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onSep 29, 2019 at 12:10pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pandahappyed (@pandahappyed) onSep 15, 2019 at 10:20am PDT

Објавено:
22 јануари 2020
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
502 пати