Стилот без обврски на Натали Суарез

23 јуни 2014

natalie1resized

Натали Суарез (20) е модел од 15-тата година. Не крие дека љубовта кон модата ја негувала уште од мала, а низ годините во светот на модата развила и свој, како што го нарекува, „стил без обврски“ или „off duty“.

Токму така е и името на нејзиниот блог Natalie Off Duty.

-Во мојот роден град Лос Анџелес, собирв винтиџ облека, потоа парчиња кои ги купував за време на патувањата и ги комбинирав со дизајнерските парчиња. Така, музиката и дизајнот се моите нови авантури, поточно дизајнирањето на чевли и снимањето песни - вели таа на својот блог.

Во нејзиното СV се забележани соработки со Тимберленд, Joe's, Ревлон, изработувчите на чевли Џордан и Џенсен Адони, Мајкл Корс и други.

Пропорциите на младата моделка се:

Висина: 177 см

Гради: 86 см

Половина: 60 см

Колкови: 86 см

облека: големина 34

обувки: големина 40

Нејзините комбинации се навистина инспиративни, па во продолжение ви презентираме неколку одлични летни комбинации.

1907315_704896072906009_6065129165622104951_n

10277706_711920895536860_2222454970082462306_n

10375020_712423182153298_9043863017975434520_n

10402418_714397731955843_3635430176691104462_n

10411845_729307023798247_4025554021849016097_n

10468357_729870157075267_5877537370188842092_n

allstars6resized

allstars12resized

clubmonaco1resized

dknycitysurfingdressup2resized

dylana17resized

hm3resized

pandora19resized

rainbow2.jpg

safari5resized

spainlost9resized

Објавено:
23 јуни 2014
Категорија: 
Портфолио