Сузи Рехано (55) - Шпанка чија слабост се панталоните

8 август 2018

Сузи Рехано е една од најпознатите дами во Шпанија. Таа е моден дизајнер, а стана посебно позната откако ја основаше продавницата „Брилијант Барселона“.

Нејзината популарност во јавниот живот се пренесе и на социјалните мрежи. Нејзиниот инстаграм профил го следат преку 130.000, и покрај тоа што вели дека нема време да биде претерано активна.

Сепак, он фотографиите што ги пласира може да се забележи дека има софистициран и точно дефиниран стил. И да - вљубеничка е во панталоните.

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 12, 2018 at 2:21pm PDT

 

Од класични, еднобјони, до спортски и оние со принт, Сузи точно знае како да ги носи апсолутно сите модели. Исто така, имајќи предвид дека е деловна жена, голем дел од стајлинзите се токму такви.

Белата кошула е уште еден моден класик кој често го носи и ја покажува неговата моќ.

Без разлика каков е вашиот стил, сигурни сме дека кога се работи за стајлинзи со панталони, инспирацијата дефинитивно ќе ја најдете тука. 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 13, 2018 at 7:18am PDT

 

Иако ретко носи здолништа и фустани, во нив изгледа одлично. Не крие дека посветува време на нега на телото и лицето, што секако придонесува до тоа годините да се „стопат“ кога се работи за изгледот. Тоа сака да го прикаже и преку комбинациите, посочувајќи, на пример дека спортските маици, или принтовите можат да изгледаат одлично и стилизирано дури и на оние што имаат 50+.

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 3, 2018 at 1:19pm PDT

Има сопруг и ќерка, Карла, која исто така има одличен моден вкус, а се занимава со музика. 

За крај ви презентираме дел од нејзините комбинации, а веруваме дека после овој текст веднаш ќе се префрлите на нејзиниот Инстаграм профил да ги видите и останатите и да се инспирирате.

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 16, 2018 at 1:37pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 10, 2018 at 6:12pm PDT

 

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 5, 2018 at 2:34pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 29, 2018 at 12:23pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 26, 2018 at 2:08pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 24, 2018 at 3:02am PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 21, 2018 at 2:43pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 22, 2018 at 1:19pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 5, 2018 at 3:08pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 6, 2018 at 2:41pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJun 2, 2018 at 3:03pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onMay 28, 2018 at 1:48pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onMay 10, 2018 at 1:57pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onMar 10, 2018 at 2:48am PST

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onDec 29, 2017 at 4:12am PST

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onJul 20, 2018 at 12:30pm PDT

 

 

A post shared by SUSI REJANO (@susirejano) onMay 12, 2018 at 1:18pm PDT

 

Објавено:
8 август 2018
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
4.175 пати