Тања Сеиди - 50 годишна блогерка од која можат да учат и помладите

14 септември 2020

Посебно уживаме да пишуваме приказни кои се доказ дека доколку нешто сакате, умеете и му се посветите, не постојат ограничувања. 

Приказни за универзални вредности и пораки. Тања Сеиди е името на 50-годишна блогерка, која живее и работи во Шпанија, а нејзиниот Инстаграм профил е фантастично модно шоу.

Сопственик е на модниот бренд „T&tStories“, наменет за жените на нејзина возраст, па сакајќи да го промовира, објавува фотографија со парчиња токму оттаму и привлекува големо внимание.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onSep 8, 2020 at 9:17am PDT

Така, таа ќе стане најдобрата реклама и заштитно лице на својот бизнис.

Нејзиниот заштитен знак се миди здолништата и кошулите. Модни додатоци играат голема улога во формирањето на совршените стајлинзи. Очила за сонце, ѓердани, обетки, како и чанти се нешто без што таа речиси и да не се појавува.

Тања успева да покаже дека со зрелоста и искуството совршено можете да создадете успешна модна приказна, во која облеката ќе оди во служба на елеганцијата и женственоста, истакнувајќи ја женската префинетост.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onSep 6, 2020 at 9:17am PDT

И да, иако нејзиниот бренд е наменет за нејзините врснички, модното умештво што го презентира апсолутно можат да бидат инспирација и за помладите девојки и жени, кои се стремат кон моден изглед и градење на стил со вкус и мерка.

Но, во продолжение погледнете некои од нејзините стајлинзи и ќе ви стане јасно за што зборуваме.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onSep 13, 2020 at 9:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onSep 1, 2020 at 9:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onAug 18, 2020 at 9:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onAug 15, 2020 at 9:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onAug 12, 2020 at 9:29am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJul 27, 2020 at 9:30am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJul 26, 2020 at 9:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJul 16, 2020 at 9:11am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJun 20, 2020 at 9:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJun 6, 2020 at 9:26am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onMay 14, 2020 at 9:10am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onMay 1, 2020 at 9:17am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onMay 2, 2020 at 9:08am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onFeb 20, 2020 at 10:09pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T&tStories (@tt_stories) onJan 26, 2020 at 9:14am PST

 

 

 

 

Објавено:
14 септември 2020
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
9.458 пати