Vanity Fair ги одбра најстилските мажи за оваа година

23 декември 2014

Магазинот Vanity Fair секогаш знае да направи уникатен избор на личности кои ги вметнува во своите листи за најубаво облечени мажи и жени. Во продолжение e финалната листа на најстилски мажи за годинава.

Miguel Baez

Професија- Семеен бизнис

Место на живеење – Мадрид

Омилено парче од плакарот – Поло маица од Лакоста

Омилено место за шопинг - Just One и стоковните куќи CH во Мадрид

Омилени чевли - Suede Carshoes

Омилен моден додаток – Ролекс часовник од неговата сопруга

Омилен кројач – Џејми Гало во Мадрид

Стилска икона – Принцот од Велс

Victor Cruz

Професија - Рагбист

Место на живеење - Патерсон, Њу Џерси

Омилено парче од плакарот - Панталони од Ланвин

Омилено место за шопинг – Kith, Њујорк

Омилени чевли - Air Jordan

Омилени модни додатоци – Винтиџ беџови

Стилска икона – Фарел Вилијамс

Benedict Cumberbatch

Професија - Актер

Место на живеење - Лондон

Омилено парче од плакарот - Ернест маица

Омилени места за шопинг - Париз и Њујорк

Омилени чевли - Едвард Грин

Омилен моден додаток - Алка од Сами

Стилска икона - Стив Меквин

Idris Elba

Професија - Актер и продуцент

Место на живеење - Лондон

Омилени чевли - Кристијан Луботин и Гучи

Омилени модни додатоци - Реј – Бан и Фиор очила за сонце

Омилени дизајнери – Гучи, Барбери, Армани и Прада

Neil Patrick Harris

Професија - Актер

Место на живеење - Њујорк

Омилено парче од плакарот - Долна облека од N2N

Омилени место за шопинг - Barneys во Њујорк

Стилска икона - Џин Кели

Jeff Koons

Професија – Артист

Место на живеење – Њујорк

Омилено парче од плакарот – Одело од Диор

Омилено место за шопинг – Бутикот на Диор во Њујорк

Омилени чевли – Долче и Габана

Омилен моден додаток– Кравата од Прада

Стилска икона – Кери Грант

Henrik Lundqvist

Професија – Хокеар

Место на живеење – Њујорк и Шведска

Омилено парче од плакарот- Кожена јакна

Омилени чевли – Модел од Салваторе Ферагамо

Стилска икона – Френс Синатра

Eddie Redmayne

Професија – Актер

Место на живеење – Лондон

Омилено парче од плакарот – Маица со копчиња од Том Броун

Омилено место за шопинг – Либерти, Лондон

Омилени чевли – Модел од Александар Меквин

Стилска икона – Неговиот татко

Vito Schnabel

Професија – Куратор

Место на живеење – Њујорк

Омилено парче од плакарот – Левис фармерки

Омилено место за шопинг - Turnbull & Asser

Омилени чевли – Најк патики

Омилен моден додаток – Ѓердан кој го добил како поклон од неговата мајка и ќерка кои биле на патување во Индија

Стилска икона – Лео Кастели

Pharrell Williams

Професија – Музичар, продуцент и моден дизајнер

Место на живеење – Мајами

Омилено парче од плакарот – Комфорни маици

Омилени места за шопинг - Dover Street Market, Њујорк

Омилени чевли – Модел од Адидас

Омилено модно парче – Алки од Ofira Sandberg

Стилска икона – Џони Деп

Објавено:
23 декември 2014
Категорија: 
Портфолио