Доколку оваа сабота имате обврска да изелзете од дома, ние ќе ви предложиме како да внесете доза шарм во вашиот аутфит.

Впечатливо предимензионирано зелено палто е главниот акцент на овој изглед. Го комбинираме со бела плетена ролка и бели панталони, а аутфитот го заокружуваме со високи чизми во кафена нијанса.

Секогаш на ваква комбинација може да се додаде и некој интересен моден додаток како плетена капа или зимски шешир.

 

Објавено:
5 декември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
636 пати