Првиот ден од работната недела започнете го во супер бохо – ретро комбинација! Носиме комбинезон во темно црвена боја и го комбинираме со слатка кошулка на долги ракави. Бидејќи секогаш сакаме денот да го поминеме во удобни обувки, носиме темно црвени еспрадрили и шик чантичка со многу принтови и додатоци. Секако, очилата за сонце и денеска се нашите омилени – нешто без што не смеете да го напуштите домот!

Имајте прекрасна недела!

Објавено:
10 август 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
777 пати