Вториот ден од работната недела поминете го во шик комбинација составена од кусо здолниште со копчиња и топол, но истовремено неодолив џемпер со реси во горниот дел. Комбинацијата надополнете ја со капут во крем нијанса и чизмички до глужд. Чантата е во слична нијанса како и капутот, а денеска одберете и многу накит што дополнително ќе ја истакне убавината на целата комбинација.

Објавено:
22 декември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
731 пати