За овој четврток ќе одиме со спојка на неутралните црна, бела и беж, коишто ќе ги освежиме со малку црвена боја.

Комбинираме три-четврт беж панталони, бела кошула и црно елече и додаваме црвени салонки и чанта во истата нијанса.

Интересно е како само малку боја може да направи многу за стајлингот.

Имајте убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
31 август 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот