Денешниот врнежлив ден е за чадор и непропустиливи чевли.

Временските прилики најчето го диктираат и стајлингот, па за овој четврток предложуваме црни панталони и црн блејзер со интересен дезен на ракавите.

Овие две парчиња ќе ги искомбинираме со маичка на пруги и црно бели спортски обувки.

Имајте убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
15 јуни 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
850 пати