Добро утро. Нашиот денешен предлог за стајлинг на денот е бела машка кошула (значи со широк крој) која е во комбинација со панталони со принт.

Во конкретниов случај се со животински принт, а ногавиците на крајот е со ластиче, што ги прави комотни и удобни за носење.

Мала чанта и обувки на потпетица се модните додатоци со кои стајлингот е заокружен, а вие направете си свој избор и дадете личен печат на комбинацијата.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
22 јули 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.081 пати