Четврток во бели панталони и зелена маичка на куси ракави

11 јули 2019

Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно време и пониски температури во кои ќе може да уживаме неколку дена.

Денеска носиме една стилска и разиграна комбинација составена од неколку шик парчиња кои се толку удобни што ќе посакате да ги носите секој ден.

Одбравме бели панталони со висок струк и должина до над глуждовите и ги комбинираме со едноставна широка маичка на куси ракави.

Целата комбинација украсете ја со сандали на висока потпетица во интензивна црвена боја и волуменозна чанта во крем нијанса.

Уживајте во денот и одличните температури!

Објавено:
11 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
788 пати