Денешниот ден го боиме во бела и сина боја. Се одлучивме за широки елегантни панталони со висок струк. Ги комбинираме со сина маичка без ракави.

Со оглед на тоа дека горниот дел е несоодветен за да се појавите на работа, додадете кратко палто и ќе го решите проблемот. Па, откако ќе заврши работното место, ако планирате средба со пријателите, вратете се на првата комбинација.

На ова додаваме чевли во слична нијанса со панталоните и чанта во слична нијанса со горниот дел.

Комбинацијата ја заокружуваме со сини модни додатоци - дискретни обетки и часовник.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
26 април 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
610 пати