Четврток е за црно и беж - црни панталони, беж маичка и блејзер во иста боја.

Дождот и облачното време не се откажуваат, па немаме многу простор за летна комбинација.

На овие парчиња додаваме чевли со ниска потпетица чијшто дезен одговара на стајлингот. Финишираме со црно ранче и денот може да почне.

Фото: Pinterest

Објавено:
1 јуни 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.193 пати