Претпоследниот ден од работната недела уживаме во целосно бела комбинација. Носиме широки бели панталони со висок струк и ги комбинираме со блузичка во иста нијанса со откриени рамена.

Комбинацијата надополнете ја со сандали на висока потпетица и мини црна чантичка која совршено одговара со останатите парчиња.

Што се однесува до модните додатоци, единствено носиме очила за сонце, а доколку сакате украсете ја дополнително со накит по ваш избор.

Имајте убав ден!

Објавено:
30 мај 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
906 пати