Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со малку пониски утрински температури на кои се чини дека треба веќе да се навикнеме.

Веќе е супер време на последните летни комбинации да им додадеме шик палта, па токму такво носиме денеска.

Комбинацијата се состои од стилски широки панталони со висок струк и едноставна памучна маичка со прерамки во иста нијанса, а одозгора палтото за кое говоревме, овојпат широко и во малку посветла нијанса.

Комбинацијата ја надополнивме со сандали на висока потпетица, очила за сонце и накит по ваш избор.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
5 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
777 пати