Нашиот денешен предлог е една дамска комбинација во црно-бели нијанси. Се одлучивме за црн фустан со бели точки. Фустанеот е со долги ракави, истакната половина и се закопчува во предниот дел.

Го комбинираме со црни чевли на врзување и елегантен бел капут, украсен со црни копчиња и црн паспул.

На тоа додаваме и црно-бела чанта. Ако сте посмели, можете да изборот на модните додатоци да го смените во некоја поинтензивна боја и со тоа стајлингот да го направите уште повпечатлив.

Ние секако ви посакуваме убав ден!

Објавено:
22 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
805 пати