Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со навистина ниски температури, па тоа значи дека треба добро да се заштитиме од студот.

Денеска носиме едноставно црно плетено фустанче и го комбинираме со стилски сив капут кој изгледа совршено во комбинација со било кое парче.

Комбинацијата надополнете ја со елегантни чизми на потпетица, мала црна чантичка, обетки во златна нијанса и црн часовник.

Уживајте во денот!

Објавено:
20 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
864 пати