Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со многу снег во градот, но супер температури , па сега целосно можеме да уживаме во зимата.

Денеска носиме црни панталони и ги комбинираме со топла ролка во црвена боја која одлично оди со црвен кармин.

Заштитете се од снегот со топли и шик чизми, капа, ракавици и кожена јакна како во случајов, доколку не излегувате многу надвор.

Уживајте во снегот и денеска!

Фото: Pinterest

Објавено:
10 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
876 пати