Претпоследниот ден од работната недела поминете го во шик комбинација составена од прекрасно црвено плетено фустанче комбинирано со слатки оксфорд чевлички. Додајте малку рок димензија на целата комбинација со оваа црна кожена јакничка и супер стилска чанта во црвено – црна боја. „Зачинете“ ја комбинацијата со црвен кармин и нежна шминка. Не заборавајте ги очилата за сонце и уживајте во прекрасниот ден!

Објавено:
31 март 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
657 пати