Денешната комбинација ја боиме во црвени тонови. Со оглед на тоа дека во утрата и во вечерните часови знае навистина да застуди, нашиот денешен предлог е една есенска и топла комбинација.

Се одлучивме за фармерки со висок струк кои ги комбинираме со боди-блуза во темноцрвена нијанса.

На тоа додаваме долг сив кафтан, а стајлингот го завршуваме со модни додатоци - тоа се оскфордки во колор-блок комбинација и црвена четириаголна чанта.

Имајте убав ден!

Објавено:
27 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
762 пати