Денешниот празничен четврток ќе го обоиме малку во црвено. Плисирано здолниште во црвена боја, комбинирано со бела блуза.

Црвената само по себе е впечатлива па затоа одбираме беж блејзер и потпетици во иста нијанса.

Стајлингот ќе го финишираме со црвена чанта и елегантен ремен во беж боја.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
13 април 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.573 пати