Добро утро!

Цветните фустани ќе бидат во тренд дури и оваа есен, и за таа цел денес се одлучуваме за еден таков со кој ќе ја вратиме летната носталгија. Во комбинација со тенок мантил, ќе добиеме одлична есенска комбинација, особено за оние денови кога е потопло од вообичаено.

Фото: Pinterest

Ќе го заокружиме го изгледот со кожна чанта во виолетова боја, која заедно со цветниот дезен на фустанот ќе внесат свежина во нашата гардероба.

Имајте убав ден.

Објавено:
3 ноември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
494 пати