Добро утро. Би било идеално да не морате да излегувате денес и да уживате во некој филм или едноставно во удобноста на својот дом.

Но, доколку сепак сте од оние што се на работа или имаат обврски, нашиот денешен предлог е комбинација во согласност со временските услови.

Стајлингот е составен од фармерки во комбинација со цветно тенко мантилче, а вие одберете какво имате. Изборот на обувки се гумени чизми во пастелно розова боја, а токму во таква нијанса е и чадорот и чантата.

Каква и комбинација да направите инспирирани од нашиот предлог, додадете некоја пастелна или интензивна боја, со која ќе му пркосите на сивилото.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
6 август 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
519 пати