За овој четврток имаме интересна комбинација - долг бел блејзер и окер панталони над глужд, коишто ги дополнуваме со бела блуза.

Спојка на две бои коишто заедно даваат еден смирен тон и одговараат на секоја пригода. Одлични парчиња за деловен стајлинг, но и за кафе со пријателите.

Финишираме со окер потпетици и чанта во иста нијанса.

Убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
17 април 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот