СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Четврток во долго кафено палто и мини здолниште

13 октомври 2022

Добро утро!

Овој четврток го комбинираме нашето омилено долго класично палто во кафена боја со едноставна бела кошула и мини здолниште во пепито дезен. Овој елегантен и женствен изглед, комплетирајте го со високи чизми до колена и црна плик чанта.

Фото: Pinterest

Доколку сакате да го разбиете формалниот тон на аутфитот, додадете плетено капче на главата.

Имајте убав четврток.

Објавено:
13 октомври 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
694 пати