Утрово се разбудивме со прекрасно и топло време, па сега е вистински момент да ги извадиме омилените пролетни кошулки од плакарот.

Денеска носиме прекрасна цветна кошулка со карнери во предниот дел и ја комбинираме со светли фармерки со висок струк.

Бидејќи утрата сè уште се студени, комбинацијата надополнете ја со некое палто или стилско капутче и чизми по ваш избор.

Чантата е во слична нијанса како блузата со реси како детал во предниот дел.

Имајте супер ден!

Објавено:
7 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
752 пати