Добро утро. Ден пред викенд, времето почна да се разведрува, доволно за и расположението да почне да се поправа, доколку сте од оние на кои облачноста им влијае.

Нашата денешна предлог-комбинација е составена од фармерки и транспарентна кошула во розова нијанса. Во горниот дел се врзува во панделка, со што стајлингот добива и женствена, елегантна нота.

Обувки во зелена нијанса, како контраст на розовата се совршен избор за да ја направат комбинацијата уште повпечатлива. 

Вие направете ја вашата, а на сето ова додадете и јакна.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
24 септември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
657 пати