За денешниот четврток подготвивме кошула на риги во беж нијанси.

Оваа боја одлично се согласува со класичниот џинс па затоа ќе ја искомбинираме со фармерки.

Официјално ја стартуваме сезоната на еспадрили и со нив го дополнуваме стајлингот. Препорачуваме беж боја што ќе одговара на кошулата.

Голема плетена чанта како додаток и подготвени сме за денешните обврски

Убав ден

Фото: Pinterest

Објавено:
25 мај 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
630 пати