Добро утро. На ден пред петок и стартот на викендот се одлучивме за една кежуал комбинација. За денска одбравме стајлинг со фармерки, омиленото парче на многумина.

Го комбинираме со бела ролка и црвено-бело капутче, кое ќе внесе живост во сивилото надвор.

Комбинацијата е заокружената со патики, очила за сонце и мала чанта, со што имате удобност - идеално за шопинг или прошетка, доколку можете да си го дозволите тоа во текот на денот или после работниот ден.

Имајте убав четврток.

Објавено:
12 декември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
776 пати