Четврток во џинс со бисери + бела кошула со волуменозни ракави

22 април 2021

Добро утро.

И овој четврток го започнуваме со предлог комбинација.

Овој пат се одлучивме за џинс украсен со бисери. Во случајов е во комбинација со бела блуза со волуменозни ракави. 

Изборот на чевли се сандали на потпетица и со панделка, а стајлингот е заокружен со мала чанта. 

На ова додадете и мантил, бидејќи се' уште ги немаме посакуваните топли температури.

Ви посакуваме убав ден.

Објавено:
22 април 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
443 пати