СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Четврток во едноставен бизнис-кежуал шарм

15 септември 2022

Добро утро!

Денес го започнуваме денот со едноставна бизнис-кежуал комбинација од црно одело во класичен крој во спој со едноставен бел памучен топ и класични фармерки од светол џинс за удобен, лежерен и ефективен изглед со кој успешно ќе се вклопите во релаксирани секојдневни пригоди, како и професионални и формални опкружувања.

Фото: Pinterest

Комплетирајте го изгледот со вашите омилени едноставни високи потпетици и очила за сонце за да додадете дополнителна елегантна нота.

Уживајте во днеот!

Објавено:
15 септември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
822 пати