Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со малку пониски температури од минатите денови, но секако треба да блеснеме во полн сјај.

Денеска носиме елегантна кошулка во пруги и ја комбинираме со црни фармерки со висок струк и лакирани чизми во иста боја.

Целиот акцент на денешната комбинација го ставаме на стилскиот капут во крем нијанса и шик чантичката која е совршено надополнување.

Што се однесува до модните додатоци, очилата за сонце и едноставните сребрени обетки се и повеќе од доволни.

Имајте супер ден!

Објавено:
7 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
651 пати