Утрово се разбудивме со сонце во градот и се надеваме дека конечно дождот ќе престане и ќе можеме да уживаме во летото.

Денеска носиме шик фармерки во темно сина боја и ги комбинираме со шармантна бела блузичка со карнер во долниот дел.

Целата комбинација денеска е насочена кон омилениот моден додаток – марама, а што се однесува до чевлите, повторно ги носиме омилените бели влечки за оваа сезона.

Уживајте во сончевиот ден!

Објавено:
21 јуни 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
680 пати