Добро утро. Се надеваме дека сите сте во добро здравје и расположение. Топлото време се' уште не си заминува, што и не е многу карактеристично за месецов, но искористете го максимално.

Нашиот денешен предлог е фустан во минт нијанса. Во предниот дел има карнери, а и здолништето завршува во карнер, што му дава романтична и нежна нота. 

Во комбинација е со високи чизми во кафена нијанса и ремен, кој го истакнува струкот.

Објавено:
5 ноември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
727 пати