Се ближиме до крајот на работната недела, по што следува викендот кој сите толку го чекаме. Овие денови искористете ги максимално за сите летни парчиња кои ви се омилени, бидејќи е можно многу скоро да дојдат вистински есенски температури.

Денеска носиме фустанче на пруги на куси ракави и го комбинираме со едноставни ниски чевли со врвки.

Во комбинацијата вметнете ја и вашата омилена чанта и очилата за сонце како омилен моден додаток.

Уживајте во денот!

Објавено:
20 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
455 пати