Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со облачно и постудено време, а најавите се и дека ќе врне во текот на денот.

Разубавете го истиот со овој стилски кариран костум составен од палто и панталони во комбинација со едноставна бела маичка со натпис.

Стајлингот надополнете го со едноставни бели патики со врвки кои се одличен избор за секоја пригода, па дури и кога ги носиме со костум.

Чантата и накитот денеска нека бидат по ваш избор.

Објавено:
18 април 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.779 пати