Утрово се разбудивме со малку пониски температури од вообичаено, па време е добро да се облечеме.

Носиме едноставни фармерки со скинати делови и ги комбинираме со едно од омилените парчиња на сите генерации – карирана кошула.

Истата е доволна денеска да бидете супер тренди, но и да се стоплите со оглед на тоа што температурите почнаа да опаѓаат.

Оваа комбинација надополнете ја со интересна јакна со џебови во темно зелена боја и секако, кафени чизми на ниска потпетица.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

 

Објавено:
25 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
582 пати