Овој сончев четврток направете комбинација во која ќе се чувствувате удобно, а шик и тренди.

Одберете го најпопуларното парче на сезоната, бомбер јакна со впечатливи везови и комбинирајте ја со килоти во бела или некоја пастелна боја.

Изгледот може да го заокружите со патики во силвер, металик боја, очила за сонце со рефлектирачки стакла, како и чантичка со кратка рачка.

Шминката нека биде дискретна, во неутрални тонови.

 

Објавено:
29 септември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
568 пати