Претпоследниот ден од работната недела поминете ја во стилска колоритна комбинација составена од широки фармерки и топло џемперче во пруги во различна боја украсено со цветна апликација во горниот дел. Иако очекувавме оваа недела температурите да се повисоки, утрово повторно паднаа под нулата, па стоплете се со оваа слатка јакна во розова боја и секако, високи чизми до глуждовите. Комбинацијата надополнете ја со оваа шик зимска капа и ранче во розова нијанса како остатокот од комбинацијата. 

Објавено:
2 февруари 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
432 пати