Добро утро! Кога имаме високи температури надвор, секој се труди да се облече што полесно, а сепак прикладно.

Нашиот денешен предлог, во контекст на летниот стил, е комбинезон на риги. Во горниот дел прерамките (од предниот дел на половината до задниот) се со карнер, што дава романтична нота.

Ногавиците се со прав крој, што дава комоција и леснотија при движењето. 

Поставеноста на ригите дава разиграност и го прави моделот уште поинтересен.

Со патики или со сандали на потпетица како на фотографијата, ќе имате супер комбинација за повеќе пригоди.

Ви посакуваме убав ден!

 

фото извор: Pinterest.com; 

Објавено:
22 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
455 пати