Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со облачно и студено време, па треба добро да се облечеме, но сепак да сме стилски.

Денеска носиме кожено кусо здолниште со црни хулахопки и го комбинираме со топла сива ролка, а додаваме шик нота со ова карирано стилско капутче.

Дел од комбинацијата се и црни едноставни фармерки како втора опција доколку не сакате да носите здолниште.

Комбинацијата надополнете ја со овие црни каубојски чизмички и сребрени обетки.

Фото: Pinterest

Објавено:
14 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
705 пати