СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Четврток во кратко здолниште и бела маичка

21 јули 2022

Добро утро!

Денес нè очекуваат високи температури па затоа испланирајте едноставна и лесна комбинација која ќе ви ја обозможи удобноста и лежерноста која ви е потребна. Одлучете се за едноставна бела памучна маичка и искомбинирајте ја со кратко здолниште. Во овој пример, ова здолниште во сенф боја ја разбива монотонијата на комбинацијата со својот слоевит дизајн и акцент со златните синџирчиња.

Фото: Pinterest

За да го комплетирате изгледот, грабнете ја вашата омилена мала црна чантичка и облечете ниски гладијаторки кои во последно време се особено тренди, а се неверојатно удобни.

Имајте убав ден!

Објавено:
21 јули 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
254 пати