Четврток е ден за мантил во кремова нијанса и џинс.

Овие две парчиња ќе ги комбинираме со кошула во интересен принт што има додаток сличен на марама.

Понекогаш ваквите детали придонесуваат за стајлингот да биде вистински моден погодок.

За крај предложуваме црно бели чизми до глужд на ниска потпетица.

Убав ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
2 март 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.091 пати