Претпоследниот ден од работната недела поминете го во лежерна и шик комбинација составена од модерни фармерки и нежна кошулка која знаеме дека ќе ја обожавате. Истата е во златна и сина нијанса со транспарентни ракави и птици како апликации. Стоплете се со ова нежно капутче во темна сина нијанса и чизми во слична боја кои совршено одговараат со овие фармерки. Наместо чанта денеска носиме сино ранче и прекрасни сребрени обетки.

Уживајте во денот!

Објавено:
24 ноември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
555 пати