Претпоследниот ден од работната недела поминете ја во стилска комбинација во неколку нијанси на сино. Носиме тренди фустанче со бела основа и прекрасни апликации по целата површина. Бидејќи денеска се очекуваат високи температури, истото комбинирајте го со стилски сини сандали и чанта во малку потемна нијанса. Уживајте во денот со очила за сонце во неодолива сина боја и „зачинете“ ја комбинацијата со овие фантастични лакови за нокти!

Објавено:
11 август 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
380 пати