Добро утро. Надвор е чисто, сончево и малку студено. Затоа нашиот денешен предлог е една тренди, но топла комбинација.

Ако имате итна потреба да излезете, можете да се одлучите за карирано одело како на фотографијата, кое е искомбинирано со ролка во беж нијанса.

Иако не се гледаат, чизми до глужд би биле добар избор за обувки, а одозгора носете капут.

Доколку немате итна потреба да излегувате, или работите од дома, тогаш и останете во своите домови и чувајте го здравјето.

Секако, ние ви посакуваме да имате убав ден!

 

Објавено:
2 април 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
640 пати