Четвртокот го боиме во окер нијанса. Инспирирани од боите на сонцето и убавото време, за денеска ви подготвивме лесна комбинација, идеална за повеќе пригоди.

Панталоните килоти во окер боја ги комбинираме со асиметрична кошула на риги и со карнер.

За да ја разиграме комбинацијата, додаваме чанта со сладоледи како принт.

Сандалите со ременчиња се во слична нијанса со панталоните, како и очилата за сонце.

Со оглед на тоа дека за денеска предвидуваат тропски температури, лесна летна комбинација во ваков стил е едно од подобрите решенија.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
22 јуни 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
605 пати