Четвртокот го боиме во пастелносини нијанси. Нашиот денешен предлог е краток комбинезон. Во горниот дел има дупло парче, а половината е истакната со ремен.

Комбинезонот го комбинираме со сандали со принт, како и мало ранче во слична пастелно сина нијанса.

Изгледот го заокружуваме со очила за сонце и розов кармин. 

На крајот додадете го само доброто расположение и имајте одличен четврток!

Објавено:
23 август 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
441 пати