Добро утро. Четвртокот е обоен во бело, но за жал не од снег, туку од магла. А и нашиот денешен предлог е токму во тие нијанси.

Се работи за плетен комплет од здолниште и џемпер со полуролка. Во комбинација е со високи црни чизми и широк ремен кој дополнително ја нагласува половината.

На тоа е додадена и мала чанта со додатоци, а вие секако во комбинацијата вклучете и капут и други модни додатоци како волуменозен шал, капа, ракавици...

На крајот, и покрај тоа што се' е сиво, наоружајте се со добро расположение и имајте убав ден.

Објавено:
24 декември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
530 пати